Stav k 8. listopadu 2008

 

Od spuštění našich stránek uplynul celý dlouhý rok, a to je dost dobrý důvod pro to, abychom se ohlédli dozadu a trošku těch 365 dní zbilancovali.

 

Co se nám zcela jistě povedlo a na co jsme také patřičně hrdi, je zapojení občanů Velké Hleďsebe (a nejenom jich!) do veřejné diskuse. Kdyby totiž v současnosti chtěli diskutovat na veřejných stránkách, těžko by byli ve své snaze (stejně jako v minulých letech) úspěšní… Snad… jedině…. na známé LAMPÁRNĚ!

 

Své názory na těchto neoficiálních stránkách mohli a pořád samozřejmě mohou prezentovat i oponenti. Je pak docela příjemné sledovat, jak mnozí z nich v průběhu několika dní, týdnů, popř. měsíců začínají mluvit, pardon psát - pod tíhou argumentů - úplně jinak (za což jsme samozřejmě rádi).

 

Neskromně si přičítáme i částečné zásluhy na tom, že byl konečně dokončen – podle zastupitelů již dokončený – školní plot. Díky našemu neúnavnému„šťourání“, focení a připomínkování na zasedáních zastupitelstva se naše děti nemusí učit či sportovat na školní zahradě společně s cizími návštěvníky kurovitého původu, či hafany neurčité rasy.

 

V minulých měsících jsme se snažili (a usilujeme o to i nadále) prostřednictvím našich stránek pomáhat členům sdružení S-OS prezentováním jejich názorů a připomínek k práci obce, zastupitelů či samotného starosty. Podle reakcí lidí – ať již kladných nebo záporných – máme radost, že vydávání TUNELU nutí občany zamýšlet se nad problémy, které v obci máme a které se vědomě či nevědomky nechávají na obci ležet ladem.

Snad se nám časem podaří LADO změnit na úrodnou půdu. SNAD…

 

Nechceme tu ale vypisovat všechny naše úspěchy. Uvědomujeme si, že v mnohém zůstáváme návštěvníkům stránek „hledsebenasebe“ ještě dlužni. Stále je toho dost, co se nám nepodařilo změnit.

 

Mrzí nás absence dětských koutků  i snaha obce tento problém zastrčit do šuplíku s dalšími nezrealizovanými projekty.

 

Mrzí nás nepochopitelná imunita, kterou zlegalizoval starosta pro všechny své (tudíž i ty špatně pracující) zaměstnance. Štve nás, že se nám nepodařilo zabránit navýšení počtu těchto zaměstnanců. Ti současní, zasloužilí, PRÝ „NESTÍHAJÍ“, a tak se posílí jejich řady. Snad se konečně někdo povede. A kolik zaměstnanců vlastně obec má? I tato informace patří asi do kategorie těch, které občan nemá znát – třeba by se i divil!

 

Jako velkou prohru chápeme existenci problémové kotelny, kvůli které platí obyvatelé panelových domů zbytečně peníze navíc!

 

Přes řadu dotazů - nikdy nezodpovězených - se nepodařilo „rozklíčovat“ financování Klimentovské a.s. z obecních peněz a neviděli jsme (a nikdo z vás) žádné zásadní výstupy z činnosti této obecní akciové společnosti za půl roku existence.

 

Taky nás irituje nekvalitní stav zdejších silnic, chodníků a jejich osvětlení. Lze je záplatovat, vlastně lze záplatovat cokoliv, pokud je čím a za co, ale kvalitní jízdu nám drobné záplaty nezaručí!!!! Díra se jednou stejně objeví. Lepší je prevence, celoroční údržba, kvalitní péče – a to nejen zmiňovaných chodníků a silnic!! 

 

Co nás však nejen irituje, ale přímo se... je skutečnost, že přes celou řadu podnětů a připomínek jsou stále veřejnou správou obce ignorovány zákony tohoto státu. Vlastně ne tak docela a toto je nutno upřesnit. Odpovědní si ze zákonů vybírají jen to, co se jim hodí a jim i vyhovuje. V ostatních případech pak postupují tak, jak se mnohdy i píše „NEHODÍCÍ SE ŠKRTNĚTE!“. Občan je pak buď cíleně neobjektivně informován, a pokud by náhodou mohl případně i něco odhalit, tak se s ním raději NEKOMUNIKUJE!  Žijeme tak nadále v jakési NE_ZÁKONNÉ REZERVACI, kterou prozatím ani nadřízený správní orgán (kraj) nedokázal zlikvidovat.

 

 

A co přát našim stránkám do druhého roku existence?

·        Co nejvíce návštěvníků

·        Přispěvatele, kterým jde o blaho naší obce…

·        Články, kterým bude cizí vulgarita, nadávky, urážky…

·        Co nejméně problémů k řešení (a co nejvíc uskutečněných podnětů)

 

 

Slovy básníka:

 

 

Máme vás rádi, ale to vy jistě víte,

tak jen doufáme, že hledsebenasebe denně navštívíte,

že připojíte slušnou formou i svůj názor,

abychom my či S-OS věděli, na co si dát pozor,

PROSTĚ:

že napíšete bez obav, co zlepšit bychom měli,

abyste na naše stránky často chodit chtěli.

 

 

Statistika návštěvnosti stránek hledsebenasebe.cz

 

 

Návštěvy

cca 13 900

 

 

Zhlédnutí

cca 90 tisíc