HLAVNÍ STRÁNKA · ČLÁNKY · FOTO GALERIE · STÁHNĚTE SI · DISKUZNÍ FÓRUM · ZAJÍMAVÉ ODKAZY · NÁVŠTĚVNÍ KNIHA 24.05.2019 23:01
Navigace

Často kladené otázky
Kontaktujte nás
HLEDEJ

CO O NÁS ŘÍKAJÍ

STRÁNKY REGIONU

UŽITEČNÉ STRÁNKY

ZDRAVOTNÍ STŘEDISKO
ČESKÁ POŠTA

JÍZDNÍ ŘÁD MHD

RECEPTÁŘ

Kde nás najdete

Renčín
Poslouchej rádio
Zvol stanici a stiskni "Nalaď"

Rádia celého světa
Poslouchej rádia celého světa!

Stačí vyhledat a kliknout.
KLIKNI ZDE
Předpovědi počasí
Orientační předpověď

Předpovědi
Týdenní
WINDY - na 10 dnů
WENTUSKY - na 10 dnů
Dlouhodobá
METEOSKOP
MEDARD

Radarová situace
Česká republika
Německo

Družicové snímky
EUMETSAT
Obrovský (NE)zájem o dotace na základní školy
Obrovský zájem o dotace na základní školy z IROP.
Projekty za 9,5 miliardy korun.

15.02.2017:

Ministerstvo pro místní rozvoj ukončilo dne 14. února ve 14 hod. příjem žádostí ve výzvách Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) na podporu projektů infrastruktury základních škol. Zaznamenali jsme více než pětinásobný zájem o projekty základních škol z území obcí s rozšířenou působností se sociálně vyloučenými lokalitami, než představuje alokovaná částka.

„Díky tomuto velkému zájmu budou s největší pravděpodobností finanční prostředky našeho programu na aktivity v oblasti infrastruktury základních škol v  individuálních výzvách zcela vyčerpány. Nyní začne pečlivý proces hodnocení všech předložených projektových žádostí, z nichž budou financovány jen ty nejkvalitnější. Ráda bych upozornila na možnost financování infrastruktury základních škol v tzv. integrovaných výzvách IROP na podporu infrastruktury pro vzdělávání,“ říká ministryně Karla Šlechtová.

Ve výzvě č. 46 „Infrastruktura základních škol“ bylo předloženo 183 projektů ve finančním objemu 2,2 mld. Kč. Objem předložených žádostí přesáhl alokaci výzvy o více než 1,6 mld. Kč, jedná se tedy o téměř čtyřnásobný převis alokace výzvy. Ve výzvě č. 47 „Infrastruktura základních škol (SVL)“ bylo předloženo 655 projektů ve finančním objemu téměř 7,3 mld. Kč, jedná se tedy o více než pětinásobný převis alokace výzvy. Objem žádostí tak přesáhl alokaci výzvy o více než 6 mld. Kč. Vzhledem k velkému množství projektů  očekáváme i delší proces hodnocení, než jak je tomu u výzev se standardním zájmem o podporu.
 
Výzvy jsou zaměřeny zejména na stavby a stavební práce spojené s výstavbou a modernizací infrastruktury základních škol - odborných učeben, a to ve vazbě na klíčové kompetence (tj. cizí jazyky, přírodní vědy, technické a řemeslné obory, práce s digitálními technologiemi) a také nákup potřebného vybavení s vazbou na klíčové kompetence. Hlavní zaměření projektu musí být cíleno na rozvoj klíčových kompetencí či budování bezbariérovosti škol.
 
Jak bylo uvedeno výše, další alokace pro podporu infrastruktury základních škol je vyčleněna v integrovaných výzvách pro ITI (integrované územní investice) - výzva č. 66, IPRÚ (integrované plány rozvoje území) – výzva č. 67 a CLLD (komunitně vedený místní rozvoj) – výzva č. 68. Informace o těchto výzvách je k dispozici na webových stránkách IROP http://dotaceeu.cz/cs/Microsites/IROP/Vyzvy
Komentáře
Žádný komentář ještě nebyl přidán. Buďte první, kdo přidá komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Hodnocení
Musíte být přihlášeni, abyste mohli hodnotit.

Prosím přihlaste se anebo se zaregistrujte.

Žádné hodnocení ještě nebylo zaznamenáno.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Jak se zaregistrovat ?
Pokud se chcete stát registrovaným uživatelem těchto stránek, klikněte na odkaz 'Zaregistrujte se'.
Dále postupujte dle pokynů v přihlašovacím formuláři.
Poradna
Podrobnější postup registrace a další informace naleznete v sekci
'Často kladené otázky'
Anketa
Domníváte se, že je NUTNO spustit tyto stránky?

Rozhodně ANO

Spíše ANO

Nevím, jestli to přispěje ke klidu v obci

NE

VZKAZY
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
Firmy a služby v obci
FIRMY V NAŠÍ OBCI