HLAVNÍ STRÁNKA · ČLÁNKY · FOTO GALERIE · STÁHNĚTE SI · DISKUZNÍ FÓRUM · ZAJÍMAVÉ ODKAZY · NÁVŠTĚVNÍ KNIHA 18.04.2019 20:32
Navigace

Často kladené otázky
Kontaktujte nás
HLEDEJ

CO O NÁS ŘÍKAJÍ

STRÁNKY REGIONU

UŽITEČNÉ STRÁNKY

ZDRAVOTNÍ STŘEDISKO
ČESKÁ POŠTA

JÍZDNÍ ŘÁD MHD

RECEPTÁŘ

Kde nás najdete

Renčín
Poslouchej rádio
Zvol stanici a stiskni "Nalaď"

Rádia celého světa
Poslouchej rádia celého světa!

Stačí vyhledat a kliknout.
KLIKNI ZDE
Předpovědi počasí
Orientační předpověď

Předpovědi
Týdenní
WINDY - na 10 dnů
WENTUSKY - na 10 dnů
Dlouhodobá
METEOSKOP
MEDARD

Radarová situace
Česká republika
Německo

Družicové snímky
EUMETSAT
Nákup komunální techniky - podruhé
Na pondělí 22.5.2017 bylo mimo plán svoláno zasedání zastupitelstva, na kterém se měl opět řešit nákup komunální techniky pro obec.

Nevyřešilo se zase nic  . . . a proč??!!


Jednoduše a stručně řešeno – nesrovnalosti v zadávací dokumentaci a při výběru možného dodavatele!!!

Po měsíci byla zastupitelům předložena dokumentace, která byla sice obsáhlejší, ale obsahovala řadu pochybení. Paní starostka sice odmítla sdělit jméno zpracovatele, ale to v podstatě nic nemění na faktu, že zastupitelé i ve DRUHÉM KOLE výběru komunální techniky obdrželi paskvil.
Jednalo se o pochybení v uváděných odkazech na platné zákony, chyby v zadávací dokumentaci i zásadní nedostatky ve výběrovém řízení na dodavatele techniky.
Je však nanejvýš zarážející, že dodavatel, který nesplnil zadávací podmínky, nebyl vyloučen
(jak to stanovuje zákon), ale v podání komise dokonce výběrové řízení vyhrál!!! Toto je nepřijatelné!

Paní starostka a dva zastupitelé trochu těžce nesli přednesené nedostatky a možno i říci, že ze strany paní starostky se schylovalo ke slovním útokům na skupinu zastupitelů, kteří námitky k výběrovému řízení připravili. No, nakonec k tomu nedošlo a přítomní zastupitelé jednohlasně odmítli rozhodnutí o nákupu komunální techniky v této fázi výběrového řízení. Pravomoc rozhodnout byla zpětně přenesena na Radu obce a čas ukáže, jak se s tím členové rady popasují.

Zjištěné problémy a nedostatky v dokumentaci, která byla zastupitelům předložena jsou ZDE.


Dalším bodem programu byla námitka proti zápisu z předcházejícího jednání zastupitelstva, kdy se občan nedověděl ze zápisu vůbec nic o tom, proč zastupitelé neschválili nákup komunální techniky již v prvním kole. Skupina zastupitelů požadovala doplnění zápisu o základní informace z tohoto jednání.
Informace z jednání prvního kola naleznete ZDE .

Obsah námitky naleznete ZDE

Dlouze k tomuto hovořila paní starostka a v podstatě se snažila vysvětlit, že je vše v pořádku a vlastně občan nemusí ani nic vědět. V jejím vystoupení bylo tolik nepravd a zavádějících výkladů k platným předpisům, kterými bychom se měli řídit, že toto raději nebudu rozebírat. Přepis jejího vystoupení by měl být obsahem zápisu z tohoto jednání, protože o to bylo požádáno.

A hlasování o námitce??!! Je sedm zastupitelů, kteří smýšlejí (nebo musejí smýšlet) stejně jako paní starostka a dle nich se občan nemá dovědět co se hodinu a půl na jednání zastupitelstva povídalo.

A jejich jména?! No, stejně se to dozvíte ze zápisu. Jedná se o paní Brožovou Lampertovou, Kyselovou a Šimůnkovou a pány Brože, Zadranského, Labaje a Zídka.

Takže občané, důvody, proč se dosud nekoupila komunální technika pro obec, se dozvíte pouze na tomto webu nebo na facebooku.
Komentáře
bobo , 05.06.2017 20:24
Nákup komunální techniky

Dne 1.6.2017 Rada obce schválila nákup komunální techniky typu Zebra od společnosti Chetes! Za deset dnů nemohla být odstraněna pochybení v zadávací dokumentaci, na která bylo upozorněno při jednání zastupitelstva dne 22.5.2017.
Co se ale stalo? Rada obce schválila koupi techniky v hodnotě cca 2 milióny korun bez DPH (tedy 2,4 mil. Kč s DPH) s rizikem sankcí od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Kdo bude za tuto sankci osobně odpovědný?! Podle našich informací za toto rozhodnutí odpovídají paní Brožová Lampertová, Šimůnková a páni Labaj, Panuška.

Navíc bylo dodatečně zjištěno, že společnost Chetes do dnešního dne neprodala žádné vozidlo zn. Zebra a tudíž nemá ani žádné zkušenosti s deklarovaným servisem. Výše jmenovanými byl tedy vybrán opravdu odborně způsobilý dodavatel techniky!
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Jak se zaregistrovat ?
Pokud se chcete stát registrovaným uživatelem těchto stránek, klikněte na odkaz 'Zaregistrujte se'.
Dále postupujte dle pokynů v přihlašovacím formuláři.
Poradna
Podrobnější postup registrace a další informace naleznete v sekci
'Často kladené otázky'
Anketa
Domníváte se, že je NUTNO spustit tyto stránky?

Rozhodně ANO

Spíše ANO

Nevím, jestli to přispěje ke klidu v obci

NE

VZKAZY
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
Firmy a služby v obci
FIRMY V NAŠÍ OBCI