HLAVNÍ STRÁNKA · ČLÁNKY · FOTO GALERIE · STÁHNĚTE SI · DISKUZNÍ FÓRUM · ZAJÍMAVÉ ODKAZY · NÁVŠTĚVNÍ KNIHA 24.05.2019 23:21
Navigace

Často kladené otázky
Kontaktujte nás
HLEDEJ

CO O NÁS ŘÍKAJÍ

STRÁNKY REGIONU

UŽITEČNÉ STRÁNKY

ZDRAVOTNÍ STŘEDISKO
ČESKÁ POŠTA

JÍZDNÍ ŘÁD MHD

RECEPTÁŘ

Kde nás najdete

Renčín
Poslouchej rádio
Zvol stanici a stiskni "Nalaď"

Rádia celého světa
Poslouchej rádia celého světa!

Stačí vyhledat a kliknout.
KLIKNI ZDE
Předpovědi počasí
Orientační předpověď

Předpovědi
Týdenní
WINDY - na 10 dnů
WENTUSKY - na 10 dnů
Dlouhodobá
METEOSKOP
MEDARD

Radarová situace
Česká republika
Německo

Družicové snímky
EUMETSAT
Klimentovská a.s.
Společnost Klimentovská a.s. (dále jen KAS) žalovala u Okresního soudu v Chebu již asi v roce 2015 předcházející vedení KAS a požadovala uhradit pokutu, která byla udělena Českou inspekcí životního prostředí za tzv. černou skládku v areálu bývalých kasáren Klimentov. Tento orgán státní správy jednal na základně udání jednoho občana z Klimentova, který se tehdy asi rozhodl své osobní spory a rozčarování z nedocenění řešit touto cestou. Při tom opomněl tu skutečnost, že více jak rok kolem těchto skládek chodil jako ředitel společnosti KAS a jaksi NEKONAL!
Současné vedení KAS šlo v jeho šlépějích a osobní antipatie, intriky apod. řešilo tím, že podalo žalobu na soud. Toto vedení KAS přehlíží skutečnost, že bylo Radou obce jmenováno v rozporu se zákonem o obcích. Jak je vidět, tento fakt současnému vedení KAS nebrání v soudních žalobách a ani v tom, že opět vysává peníze z rozpočtu Obce. K tomuto však až za chvíli.
Teď se budeme zabývat rozhodnutím soudu, který dne 8. 6. 2018 žalobu zamítl v plném rozsahu. Vítáme rozhodnutí soudu a zároveň blahopřejeme bývalému vedení KAS k jeho úspěchu v  boji, který byl od samotného počátku z naší strany označován jako nesmyslný a iniciovaný pouze na základě osobních antipatií několika málo lidí z vedení Obce a KAS vůči těm, kteří se dokážou postavit na odpor a beze strachu upozorňovat na chyby a lumpárny.

A teď několik málo poznámek ke Klimentovské a.s. a současným orgánům této společnosti.
V lednu 2015 byl zorganizován (asi v zájmu uchopení moci v obci) „puč“ a bývalé vedení KAS bylo odvoláno. Jak jsem již napsal, „puč“ byl proveden v rozporu se zákonem o obcích a nelze ani přehlídnout lidskou stránku při odvolávání bývalých orgánů. Orgány KAS byly nově obsazeny osobami povětšinou s přímou vazbou na Radu obce, která je pro KAS řídícím orgánem. Stal se z toho i takový polorodinný podnik. Nevěříte!? Tak koukněte ZDE.
Dovolím si tvrdit, že toto obsazení orgánů KAS je na hraně střetu zájmu. Tento názor potvrzují i kroky Rady obce při řízení KAS.
Rozhodnutím Rady obce se KAS postupně zbavilo zaměstnanců i některých dalších administrativních úkonů a naopak stoupají výdaje Obce na tuto společnost. Tato tzv. servisní organizace pro obec neprovádí již několik let žádný servis a naopak je příjemce servisu od Obce a občane drž se! Tento servis je bezplatný! Ve výsledku je to tedy tak, že tok peněz z Obce na KAS se zvýšil 5x a navíc obec provádí pro KAS bezplatný servis. Nakládání s veřejnými prostředky jaksi Rada obce přehlíží a zastupitele to většinově zatím nezajímá! Přehlíží i to, že v současnosti KAS dluží obci cca 8 miliónů a její orgány nevykazují žádnou činnost k umoření tohoto dluhu.

A ještě doplním, že za výkon funkce prakticky nicnedělání si orgány KAS v roce 2016 vyplatily odměnu 162 tisíc Kč - rok 2017 ještě nebyl zveřejněn. No, jsou čtyři, a tak si snadno vypočítáte průměrný příjem na jednoho člena orgánů KAS za rok 2016.

Shrnutí!
Společnost KAS v roce 2016 vykázala provozní náklady ve výši přesahující půl miliónu korun a navíc si nechá od Obce provádět bezplatný servis. Toto je (v představách současného vedení Obce a KAS) přístup správného hospodáře?!

A závěr!?
Předcházející zastupitelstvo se vynasnažilo minimalizovat náklady na tuto obecní akciovou společnost a vážně uvažovalo o likvidaci KAS po ukončení její udržitelnosti – tedy po lednu 2018. Likvidovat se prý ale zatím nebude a náklady se asi také snižovat nebudou! Toto je odpověď Rady obce. A proč asi? Koukněte se ještě jednou na obsazení orgánů KAS.

A tady můžete kouknou na dřívější informace o KAS.
Komentáře
Kovarik , 08.08.2018 12:51
V předsálí Okresního soudu v Chebu bylo slyšet „To my NE, to LIDI chtěli podat trestní oznámení“. Občané tedy asi i chtěli, aby se zástupci Klimentovské proti rozhodnutí soudu v Chebu odvolali!
No, počkáme si tedy další asi čtyři měsíce na rozhodnutí Krajského soudu v Plzni.
Takže LIDI, komupak to asi hraje do karet před komunálními volbami a komu ty průtahy budou sypat další penízky?
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Jak se zaregistrovat ?
Pokud se chcete stát registrovaným uživatelem těchto stránek, klikněte na odkaz 'Zaregistrujte se'.
Dále postupujte dle pokynů v přihlašovacím formuláři.
Poradna
Podrobnější postup registrace a další informace naleznete v sekci
'Často kladené otázky'
Anketa
Domníváte se, že je NUTNO spustit tyto stránky?

Rozhodně ANO

Spíše ANO

Nevím, jestli to přispěje ke klidu v obci

NE

VZKAZY
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
Firmy a služby v obci
FIRMY V NAŠÍ OBCI