HLAVNÍ STRÁNKA · ČLÁNKY · FOTO GALERIE · STÁHNĚTE SI · DISKUZNÍ FÓRUM · ZAJÍMAVÉ ODKAZY · NÁVŠTĚVNÍ KNIHA 24.07.2019 03:21
Navigace

Často kladené otázky
Kontaktujte nás
HLEDEJ

CO O NÁS ŘÍKAJÍ

STRÁNKY REGIONU

UŽITEČNÉ STRÁNKY

ZDRAVOTNÍ STŘEDISKO
ČESKÁ POŠTA

JÍZDNÍ ŘÁD MHD

RECEPTÁŘ

Kde nás najdete

Renčín
Poslouchej rádio
Zvol stanici a stiskni "Nalaď"

Rádia celého světa
Poslouchej rádia celého světa!

Stačí vyhledat a kliknout.
KLIKNI ZDE
Předpovědi počasí
Orientační předpověď

Předpovědi
Týdenní
WINDY - na 10 dnů
WENTUSKY - na 10 dnů
Dlouhodobá
METEOSKOP
MEDARD

Radarová situace
Česká republika
Německo
Evropa

Družicové snímky
EUMETSAT
Pravda v podání ANO
V lednu 2017 Mgr. Lapská Lenka rezignovala na mandát členky zastupitelstva obce. Odůvodnění svého rozhodnutí sice uvedla v dokumentu o své rezignaci, ale to by nebyla obec Velká Hleďsebe, aby se to neprezentovalo jinak – alespoň vedením obce.

Blíží se volby a občan se asi opět ptá na důvod rezignace učitelky paní Lapské, která mimo jiné zpracovávala občasník Hleďsebský kurýr. Když se občan ptá, tak se mu dostane odpovědi a nezřídka na hony vzdálené pravdě. A proč toto tvrdím!? Z vedení obce byla a opět asi je rozšiřována informace, že důvodem jejích odchodu jsem JÁ a ještě jedna osoba. Údajně jsme na paní Lapskou naléhali tak dlouho, až se rozhodla ze zastupitelstva obce odejít! Za svoji osobu říkám, že toto tvrzení je lživé a dovolím si i říci, že obdobně by se vyjádřila i ta druhá osoba.

Slovo lež (lžete) bylo nejednou při jednání zastupitelstva obce použito, a abych zabránil případným útokům na svoji osobu, tak jsem se zeptal přímo paní Lapské.
Zároveň jsem jí položil i otázku na Hleďsebský kurýr a jeho obsahovou náplň. Vlastně jsem se „natvrdo“ zeptal, zda souhlasila se vším, co se v tomto obecním občasníku do prosince 2016 psalo. A proč do prosince 2016? No, to přeci vyšlo prozatím poslední číslo tohoto občasníku, a jak jste již byli seznámeni, skončilo to na přestupkovém oddělení v Mariánských Lázních.

Odpověď Mgr. Lapské přikládám:
V srpnu 2018 za mnou přišel pan Kovařík a zeptal se na důvod mé rezignace v lednu 2017. Zdálo se mi poněkud divné, že se na to ptá, neboť je zastupitelem a dopis s mou rezignací měl být na zasedání zastupitelstva přečten, přesto jsem zopakovala slova, která můj odchod z politiky vysvětlovala:
"Důvodem pro tento krok bylo zčásti mé časově náročné zaměstnání, kterému jsem se nemohla věnovat v takovém rozsahu, jak jsem si přála, zčásti atmosféra v zastupitelstvu a vztahy mezi samotnými zastupiteli, které byly pro mne opravdu velkým zklamáním, a v neposlední řadě mou rezignaci uspíšil i fakt, že moje práce v zastupitelstvu nenaplnila představy, pro něž jsem se rozhodla do zastupitelstva kandidovat."

Upřednostnění opravy hotelu Marion před výstavbou nové školní jídelny mě velmi zklamalo, neboť právě nová jídelna pro hleďsebské školáky byla pro mne prioritou. Chtěla jsem také začít pravidelně vydávat obecní časopis, a to pro všechny občany Velké Hleďsebe. Názor, že "My jsme vyhráli volby, a máme tudíž právo psát do časopisu cokoliv", se mi nelíbil již od samého počátku. Mnoho článků ve mně vzbuzovalo rozporuplné pocity a snaha zjemnit způsob vyjadřování některých přispěvatelů se zcela míjela účinkem. Mým úkolem bylo pouze graficky zpracovat došlé příspěvky. Útočné články v posledním vydaném čísle už dle mého názoru neúnosně překročily rámec slušného chování, a tak jsem se rozhodla do tiráže na poslední stránce připsat větu, v níž jsem se distancovala od jejich obsahu. Na posledním zastupitelstvu, jehož jsem se osobně zúčastnila, mi po jeho skončení bylo dvěma zastupitelkami ze stejné kandidátky hnutí, za které jsem kandidovala, řečeno, že naše škola nestojí za nic, jedna navíc dodala, že radí hleďsebským rodinám, aby dávaly děti do Mariánských Lázní. Musím přiznat, že mě to nenechalo chladnou. Patnáct let působení ve škole bylo moc, moc krásné a myslím, že se najdou nejen pedagogové, kteří se mnou budou souhlasit, ale i děti, jež si i po letech vzpomenou na naši (pořád platí NAŠE, MOJE, i když už od září učím v Tachově) školu s láskou. TOHLE byl opravdu poslední impuls k ukončení práce zastupitelky a vlastně i zčásti důvod pro změnu pracoviště. Jak můžete realizovat své plány týkající se školy, kterou mimochodem milujete, když jdou proti ní samotní zastupitelé obce, v níž stojí? To opravdu NEJDE!

Lenka Lapská
Komentáře
Kovarik , 04.10.2018 23:13
A opět se povídá, spekuluje a lže!
Odpověď paní Lapské mi byla prokazatelně emailem doručena 14.9.2018 a v textu mnou nebylo změněno jediné písmenko – natož slovo!

To pro ty nevěřící.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Nechte si poslat nové.
Jak se zaregistrovat ?
Pokud se chcete stát registrovaným uživatelem těchto stránek, klikněte na odkaz 'Zaregistrujte se'.
Dále postupujte dle pokynů v přihlašovacím formuláři.
Poradna
Podrobnější postup registrace a další informace naleznete v sekci
'Často kladené otázky'
Anketa
Domníváte se, že je NUTNO spustit tyto stránky?

Rozhodně ANO

Spíše ANO

Nevím, jestli to přispěje ke klidu v obci

NE

VZKAZY
Musíte být přihlášeni, abyste mohli přidat zprávu.

Žádné zprávy.
Firmy a služby v obci
FIRMY V NAŠÍ OBCI